Απίστευτο ρεκόρ στο Bayern Munich 5-1 Wolfsburg. Δείτε τα Highlights της Bundesliga. Videos

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι "σόκαρε" τον πλανήτη, καθώς μπήκε στο ημίχρονο και σε λιγότερο από 9 λεπτά πέτυχε 5 γκολ!

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι πέρασε στην ιστορία στο Μόναχο το βράδυ της Τρίτης, καθώς πέτυχε 5 γκολ σε λιγότερο από 9 λεπτά, συγκεκριμένα σε 8' και 59'' και οδήγησε την Μπάγερν στη νίκη με 5-1 επί της Βόλφσμπουργκ.

Ακόμη πιο εντυπωσιακό είναι το γεγονός πως πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 46' και βέβαια έγινε ο πρώτος στην ιστορία της Bundesliga που έρχεται από τον πάγκο και πετυχαίνει πέντε γκολ.

Το πρώτο γκολ το πέτυχε στο 50:39, το δεύτερο στο 51:40, το τρίτο στο 54:01, το τέταρτο στο 56:21 και το πέμπτο και ομορφότερο στο 59:38.

Δηλαδή πέτυχε δύο γκολ σε ένα λεπτό και 1 δευτερόλεπτο, πέτυχε χατ-τρικ σε 3 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα, πέτυχε καρέ τερμάτων σε 5 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα, ενώ πέτυχε πέντε γκολ σε 8 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα.

Κανείς δεν έχει πετύχει ποτέ 5 γκολ σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα στα μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης.

Hertha Berlin 2-0 Koln Highlights Sep 22, 2015

Ingolstadt 0 – 1 Hamburg (Bundesliga) Highlights September 22,2015